(WTA Roland Garros)   Május 23.   13:10

tipp: Babos 2-0 -ra nyer
odds: 1,57
office: bet365

Babos Timinek újra selejtezőt kell játszania, ám talán jót is tesz neki, hogy meccsben van, s így kellő önbizalmat szerezhet a kvalis meccsek során. Látni kell a soproni lánynak nem ez a szintje, a kétségtelen tehetséges, hazai Myrtille Georges -t is két szettben verte, igaz akadtak nehézségei, de az elmondások szerint a francia lány a hazai környezettől lázba kerülve a meccs első felében TOP50 -es szinten ütögetett, Babos azonban kihúzta a méregfogát a gall leányzónak, s határozott játékkal egyértelműsítette, neki kell továbbkerülnie. A következő feladat a lengyel Kania, akit egy lapon lehet említeni Georges -el. A lengyelt is tehetséges játékosként tartják számon, főleg salakon, de belőle hiányzik az az átütőerő ami például Babosban megvan, egy évvel idősebb is mégis megrekedt a TOP200 környékén. Ráadásul nagy formában sincsen, előző három tornáján első körös vereséget szenvedett, legutóbb Trnava -ban a 700 -ba pont hogy beférő ellenféllel szemben sima két szettben. A Garros selejtező első körében az "egy nyelvet" beszélő dél-afrikai Simmonds -t kapta, aki salakon nem képes az eredményes gyors teniszét átültetni, két szoros szettben a lengyel lány megoldotta a feladatot. Érzékeltetésül egy eredmény az áprilisi marrakech -i tornáról. A román Cadantu két 6:4 -es laza szettel verte Kania -t a marokkói torna selejtezőjében, utána Babos pedig könnyed 6:3,6:2 -vel intézte el. Babos sokkal agresszívabb tenisszel rendelkezik, képes letolni a határozott játékával az ellenfelét, Kania -t, ha nem hagyják kibontakozni, levegőhöz jutni, akkor könnyebb verésbe is képes beleszaladni, nos ma én ezt várom Timitől határozott játékkal esélyt sem hagy majd a szőke lengyelnek.