(Kézilabda vb, Svédország) »»» Január 22. 18:30

tipp: Izland -2,5 gól
odds: 2,00
office: bwin

Hihetetlen erős ez az izlandi együttes. S ezt nem csak fizikálisan értem, mentálisan is nagyon ott vannak a topon a Gudmundur Gudmundsson edző vezérelte csapat. Az ellenfeleket végig kontroll alatt tartván, úgy győzték le magabiztosan, hogy tudták, ha vezet is az ellenfél az első félidőben, azt ők a második játékrészben semmissé teszik, s felőrölvén az ellenfelet, bedarálván, többgólos győzelmet aratnak. Így tettek a mieink, Brazília, Japán, Ausztria és Norvégia ellen is, főleg az utolsó meccsen mutatkozott meg, hogy ha tét is van akkor Palmarsson -ék nem adnak kegyelmet, s végül egy pillanat alatt, egy 8-1 -es szériát bemutatván döngölték földbe az északi riválist. A németek sem jelenthetnek gondot, akik az előző évekhez képest jóval gyengébb összteljesítményre képesek. Az eddigi komolynak ígérkező meccseket el is veszítették, egy ideig tudták tartani a lépést, ám a végére elfáradtak a spanyolok és a franciák ellen is, a gallok szó szerint átléptek a germánokon, hasonlót várok az izlandiaktól is. Mellékesen megjegyezve, közvetlenül a vb előtt Reykjavikban két edzőmeccset is játszottak a felek egymással, mindkettő 27-23 -as hazai sikerrel végződött. Szombaton is nagy a tét, így az izlandiaktól megint a kontroll alatti, egységes csapatjátékot láthatjuk, pár erősen megnyomott 5 perces sorozat, s a németeket is összetörik, több gólos északi sikert várok, akár demoralizáló különbséggel is.
Eredmény: 27-24