(Europe League) »»» Március 17. 21:05

tipp: PSV
odds: 2,50
office: expekt

A 2008 -as UEFA Kupa döntős otthonába látogat a holland sztárcsapat, a PSV. Az első mérkőzésen elért 0-0 után nehéz eldönteni, hogy ki került minimálisan közelebb a továbbjutáshoz. Walter Smith fiai Eindhoven -ben nagyon erős falat húztak fel, amely kilencven percen keresztül kibírta a támadásokat, most hazai pályán az Ibrox Stadionban azonban teljesen más forgatókönyv elé nézhetünk, hiszen ma este a szimpla védekezésre nem építhetnek a kék mezesek, mert az a halálos ítéletük aláírása lenne. A Rangers -től tehát nyíltabb játékot várhatunk, amellyel együtt a,PSV lehetőségei is bővülnek, hiszen játékosállományának kedvez a kontrajáték, a nyílt sisakos adok-kapok. Dzsudzsák, Lens, Toivonen és Berg félelmetes négyest alkot, a gyors passzos játék kedvez nekik, s egy az egyben is képesek megverni ellenfeleiket, ezt már tudhatjuk. Nehéz elképzelni, hogy a két mérkőzés 180 perce alatt egyszer se sikerüljön Balázséknak megzördítenie Allan McGregor ketrecét. A Rangers -nek egy kapott gólt beszámítva, kettővel kellene válaszolnia (itt megmutatkozik egy esetleges idegenbeli gól óriási jelentősége), ha tovább szeretnének jutni, ám ebben a tavalyhoz képest jelentősen meggyengült keretben nincs annyi, hogy ekkora terhet elviseljen. A PSV játéka sokszínű, többször is volt rá precedens, hogy otthonuktól távol felszabadult produkciót nyújtottak, s gólparádét rendeztek. Most is adott a recept a sikerhez, egy góllal zavarba lehet hozni a skótokat, onnantól pedig gyerekjáték lehet a győzelem megtartása vagy a nagyobb arányú siker elérése.
Végeredmény: 0-1 (0-1)