tipp: 3 set a mérkőzésen
odds: 2,25
office: bet365
tét: 10*

Az orosz show műsor folytatódik tovább, s csakúgy, mint a fővárosban, úgy a régi székhelyen Szentpéterváron is iktattak be érdekes eredményeket a szervezők. A tehetséges francia Mannarino év elején még a kezdeti lendülettel ütögette a sárga labdát, ám év végére mintha elfogyott volna az erő, s játékát ellepte a temérdeknyi hiba. Az októberi Challenger sorozatban Monsban és Rennesben is váratlan vereségekbe futott bele nálánál gyengébb kvalitású riválisokkal szemben, ami szintén jelezte, üdvözítő a gall fiú számára, hogy közeledik a téli szünet. Nos nem kedves honfitársa Simon megadta az esélyt, hogy alkothasson valami szebbet is. Rendes mederben haladva az első szettet 2:6 -ra elveszítve Mannarino, Simon hihetetlen gyenge játékra kapcsolt át, ki tudja, hogy tudatosan vagy sem, ezt pedig köszönte is, se perc alatt megfordította a mérkőzést ezzel egy TOP20 -as skalpot begyűjtve. Riválisa a magasra nőtt Rosol is nagyon eltűnt a kezdeti fellángolásai után, az év végén csak szenvedett, ám egy másik nagy név Gulbis hagyta magát aláztatni, s "meglepő" két szettest vereséget lenyeletni magával. Két, koncentráció mellett remekül adogató játékosról beszélünk, nem lesz gond a szoros szettvégjátékok eljátszása, s ha már a szervezők szeretik a hosszú mérkőzéseket, mellyel ki lehet szolgálni a közönséget, akkor ez sem fog nehezére esni a két fiúnak. Eddig egyetlen találkozásuk is döntő szettbe torkollott, akkor a cseh vidulhatott, most is hosszú derbire van kilátás, a döntő szettben a higgadtabb fej dönthet majd amiben talán a közép-európai van fórban.
Eredmény: 2-0 (6:2,7:6)