tipp: 18,5 game alatt
odds: 1,76
office: unibet
tét: 10*

Hosszú szünet után láthatjuk a tenisz professzorát, aki a szeptember közepi Ausztráliában lejátszott Davis Cup mérkőzései után a hosszas pihenést, regenerálódást választott, nem törődve azzal, hogy elvesznek pontjai. Most feltöltődve, szűken vett hazájában, méghozzá szülővárosában teheti boldoggá szurkolóit elegáns egyben eredményes teniszével. Más játékosoknál egy bő egy hónapos kihagyás több kérdőjelet is felhoz, miként sikerül az ütőt megragadni, hogyan sülnek el az első ütések. Fedexnél ezekről nem kell beszélni, számára magától értetődő, hogy mit miként kell tennie az úri sportban, hazai környezetben nem hozhat szégyent a helvétekre, s nem is fog. A sorsolás is Roger kedvében járt, hiszen az általa rendre halomra vert, olasz Starace -t küldte prédának elébe, aki Szentpéterváron a múlt héten szépet menetelt, de azzal talán el is lőtte a meglévő puskaporát, Federer minőségbeli ugrást jelent, amit a talján nem tud majd átugrani. Két kemény pályás ütközetük is elárulja mire is számíthatunk. 2009 -ben 6:2,6:2 -vel szomorította a dohai tornán Pippót, majd országai közötti Davis Cup megmérettetésen két 6:3 -as szett közé helyezett be Federer egy bicikli kereket (6:0). Úgy vélem a kellően feltöltődött svájci klasszis, ma sem adja alább, s ahogy eddig is 6:3 -nál szorosabb szettre nem kerül sor, két szettes könnyed Roger Federer siker várható.
Eredmény: 0-2 (6:7,4:6)