(Labdarúgás, Magyar Kupa) November 30. 18:00

tipp: Ferencvárosi TC
odds: 1,60
office: gamebookers

A Détári Lajos vezette Ferencváros összeállt az őszi szezon utolsó harmadára, s megmutatta az erejét, az igazán fontos presztízs meccseket, az Újpest, s most a hétvégén a Diósgyőr ellenében is begyűjtötte. Az addig gólképtelen csatárok megtalálták a góllövő cipőjüket, s az utolsó hat meccsen 10-3 -as gólaránnyal négy sikert és két döntetlent gyűjtöttek be, ezzel igazolták magukat a játékosok, sokkal több van bennük, mint amit Prukner László ki tudott préselni belőlük. A hétvégi közösség építő tréning is összekovácsolta a társaságot, ez a borsodi siker pedig csak rátett egy lapáttal. Közeledik a a karácsonyi szünet, ám itt egy újabb fontos Magyar Kupa meccs, amelyen illene szépen búcsúzni az idénytől. Az ellenfél az NB II Keleti csoportjában masszívan szereplő, a legendás viharsarki edző, Pásztor József vezette Békéscsaba lesz. Az Előre tapad a listavezető szolnokiakra, de láthattuk, hogy éppen a Szolnokot intézte el a Fradi könnyedén a Kupa előző körében. Ahogyan a Szolnoknak, úgy a békésieknek is a bajnokság az első számú, ám mivel ez az utolsó fellépés, így biztosan odateszik magukat a lila mezesek. A tudásbeli különbség azonban megvan, amit a lelkesedés nem pótolhat egy koncentrált Fradival szemben. Az FTC minden bizonnyal csak a kupa megszerzésével juthat nemzetközi porondra, ezt Détári is tudja, s nyilatkozta, hogy ugyanolyan talán komolyabban is veszik ezt a sorozatot. A Korház utcában hagyományosan jól szerepel a Fradi, most az előzményeket tekintve egy feldobott zöld mezes társulat folytatva a DVTK ellen mutatott játékot már az első felvonásban megszerezheti az előnyt, melyet a második félidőben növelhet. Jó csapat az előre NB II -es szinten, ám a jelenlegi Fradi ellen még kevés. A Fradi hasonló forgatókönyvű sikerét várom, ahogyan a Tiszaligeti-Stadionban tette. Szombaton a visszavágó pedig formalitássá válhat.
Végeredmény: 0-0