(Davis Cup Ecuador - Chile)   Április 7.   19:00

tipp: Garin
odds: 1,72
office: bet365

Ahogyan Európában úgy Dél-Amerikában is nagy hangsúlyt fektetnek a Davis Cup szereplésnek, most is nagy presztízzsel bíró összecsapásokat rendeznek a kontinensen. A Kolumbia - Uruguay meccs mellett az Ecuador - Chile találkozó bír nagy érdeklődéssel, s ami fontos itt még nem dőlt el a lényegi kérdés, a továbbjutó sorsa az Umina Tennis Club -ban. A pénteki egyesek után egálra állt a két válogatott, a lélektani előnyt végül a chílei páros szerezte meg, így vasárnap a teher a házigazda ecuadoriakon lesz. A fiatal chílei tehetséget bátran dobja mélyvízbe a kapitány, Garín már bizonyított is azzal, hogy az első napon az első számú ecuadorit Campozano -t döntő szett 7:9 -re izzasztotta meg. A siker ugyan elmaradt azon a mérkőzésen, ám látni lehet a 17 éves srácon, hogy óriási tehetség, s nem fél a kihívásoktól, most duplán dolgozik benne a bizonyítási vágy, egy győztes meccsel mindenképpen segíteni az övéit. Emilio Gomez -t bőven el lehet kapni, az ecuadori  idén ezt a hetet leszámítva nem kapott meccsterhelést, s Capdeville ellen is csak momentumai akadtak, szettet sem tudott szerezni. Garín agresszív stílusával, letámadásával könnyedén zavarba hozhatja az ellenfelet, sőt viszonylag hamar felőrölheti, ha "megfekszi" a gyomrát Gomeznek ez a harcmodor. Ugyan ezt ötödik mérkőzésnek tették be, de úgy gondolom az eredménytől függetlenül marad ez a párosítás, s lejátszásra kerül a találkozó. Mindkét fiatalnak nagy dolog a szereplés, így, ha esetlegesen capdeville már eldöntio a továbbjutást, úgy is lesz "értéke" az ütközetnek. Garín energikusabb teniszre képes, óriási talentum, szerintem ma sikerrel boldogítja a chílei nemzetet.