(WTA, Birmingham) »»» Június 10. 15:30

tipp: Rybarikova
odds: 1,50
office: expekt

A füves pályákat kedvelő szláv lányok találkoznak a harmadik fordulóban Birminghamben. A bolgár, de több helyen kazahként jegyzett Karatantcheva még mindig nem tudott kitörni a nagy tehetség szerepkörből, nyeregeti a meccseket, de a talentumához képest nem tudott akkorát előre ugrani, amekkorát előzetesen jósoltak neki. Birminghamben a selejtező alsó lépcsőfokáról indult el, s eddig szépen menetelt, Golds -t verte nagyon simán, majd a hazai Cavaday ellen kissé remegett a léc, de döntő szett tie-breakben ő tudott erősebb lenni, a főtáblán pedig a megszerzett lendületével két-két szettben múlta felül O'Brien -t és Shvedova -t. Most viszont a torna címvédője került az útjába, a szlovák Rybarikova a gyors pályák kedvelője, a tavalyi füves előszezonban is szép eredménysort produkált, nyúlánk testalkatát kihasználva a szervái is átlag fölöttiek a női mezőnyben, nehéz kezelni a fogadóknak a labdáit. A két lány két éve Wimbledonban találkozott, akkor az északi szomszédunk kitűnősége két 6:3 -as szettel bizonyult jobbnak. Rybarikova szezonja nem a legjobban sikerült, ám úgy néz ki a füves időszak beköszönte nála is pozitív változásokat idézett elő, valamint a tavalyi kellemes emlékek is segíthetik a játékban. Én mindenképpen a szlovák sikerét várom, ha szoros meccsen is, de behúzza a találkozót.
Eredmény: 1-2 (2:6,7:6,2:6)