(Labdarúgó Világbajnokság) »»» Június 27. 16:00

tipp: félidő X
odds: 2,00
office: unibet
tét: 3*

A legpikánsabb párosítás a nyolcaddöntők közül kétségtelenül a vasárnapi európai párharc, a Németország - Anglia összecsapás lesz. A múltjuk számos nagy meccset őriz, elég csak az 1966 -os VB döntőt említeni, ahol máig kérdéses keretek között nyerték el a trófeát az angolok, s sajnos sokan még a világháborús szomorú emlékeket is hajlamosak beleszőni a futball válogatottak történetébe. Vasárnap is nagy harc, de számításaim szerint kezdetben inkább taktikai harcra lehet számítani. A tét egyre nagyobb, ennek függvényében pedig a csapatok is, akarva, akaratlanul kevesebbet kockáztatnak. A csoportmérkőzések során sem volt gólzápor a két nagy múltú futball nemzet mérkőzésein (leszámítva a germánok nyitómeccsét) rendre kevés találat született. Itt is az eredmény számít elsődlegesen a mutatott játék másodlagos, s ezt a szurkolók, a fanatikusok is elnézik majd a kedvenceknek, csak győzzék le az ősi riválist, s kerüljenek a nyolc közé a dél-afrikai világbajnokságon. Az első meccs után a német közvélemény azt várta, hogy gólzáporos diadalokkal jutnak az egyenes kiesési szakaszba a sajátjaik, ám rá kellett döbbenniük, hogy ez csak álomkép, annak is örülhetnek, ha a 2002 -es VB -hez hasonlóan 1-0 -ás győzelmekkel masíroznak minél tovább. Anglia támadójátéka az előzetes várakozásokat alaposan alul múlta, Rooney nem találja a góllövőcipőt, meglepő, de úgy látszik egy ilyen nagy nevet is megbéníthat a túlzott várakozás vele szemben. A nap találkozóján én tehát mindenképpen, szervezet válogatottak találkozását várom, kevés gólos összecsapást, azt, hogy az első félidőben nem találnak fogást egymáson a csapatok, a második félidőben egy gól dönthet, de a pakliban nagyon benne van egy extra ráadás is hosszabbítás formájában.
Végeredmény: 4-1 (2-1)