(ATP, Roland Garros, Döntő) »»» Június 6. 15:00

tipp: Söderling
odds: 3,79
office: 10bet
tét: 5*

Ennél pikánsabb párosítást a fináléban nem is lehetett volna elképzelni, a tavaly még címvédőként érkező Nadalt éppen a svéd bombaadogató ütött el az útból, s utána egészen a 2009 -es fináléig menetelt, ahol főleg döntőbeli rutintalanságának, annak, hogy ilyen szinten még nem jutott a csúcsközelben köszönhette a 3-0 -ás vereségét Federerrel szemben. Egy év azonban elegendő volt számára, hogy kellően felvértezze magát, készen áll egy Grand Slam győzelemre, Federert elütötte az útból, most a tavaly már legyőzött salakkirályt is újból lapátra teheti. Rafael Nadal kétség sem férhet hozzá a szemcsés borítás koronázatlan királya, ám annak ellenére, hogy nem veszített szettet viadal során, a teljesítménye nem győzte meg a szakértőket, Bellucci és Almagro ellen is láthatóan szenvedett, s csak szoros végjátékú szettekben tudta kivívni a továbbjutást. Számára a legkellemetlenebb ellenfél érkezik a fináléba, a tavalyi mérkőzés még élénken élhet a spanyolban, a skandináv stílusa nagyon nem ízlik Nadalnak, a bivalyerős tenyeresekkel még ő sem tud mit kezdeni. Én osztom Mats Wilander véleményét én is Söderlinget tartom esélyesebbnek, a lélektani előny nála van, ha az első szettet behúzza, akkor pedig még nagyobb nyomást helyezhet az ibériaira, onnan már szinte lehetetlennek tartom a visszajövetelét. Jelenleg salakon Söderling lehet képes megállítani Nadalt, három nyert szettre menő salakos találkozón eddig csak neki sikerült legyőzni a világranglista másodikot, szerintem ezt a bravúrt ma is sikerül véghezvinnie.
Eredmény: 3-0 (6:4,6:2,6:4)