(ATP, Bukarest) »»» Szeptember 24. 12.30

tipp: Starace
odds: 1,64
office: unibet

Az örök tehetség spanyol Granollers (87. a világranglistán), aki minden borításon képes egyenletes, megbízható teljesítményre, a tipikusan salak teniszt produkáló olasz Starace -vel csap össze a nap harmadik negyeddöntőjében a román fővárosban. Az ibériai fiú ezt megelőzően Todi -ban, míg Starace Genova -ban döntőzött Challenger tornán, s mindketten vesztesen hagyták el döntőjüket. Starace (50. a világranglistán) szemcsésen képes tehát a legjobbjára, itt Bukarestben döcögősen kezdett, de nála ez jellemző, s inkább a torna végére közelíti meg az ideális játékát. Granollers a hazaiak favoritját Hanescut verte három játszmában, utána pedig alaposan megszenvedett az olasz Volandrival, akit a második szett 7:5 után már kenyérre lehetett volna kenni. Granollers játéka nélkülözte az elején a ritmust, ezáltal több ki nem kényszerített hibát is ütött, idegeskedés jellemezte az első két szettjét, s sokat köszönhetett ellenfelének aki tényleg alaposan elfáradt a végére, Staracenél erre nem apellálhat majd. Eddig kétszer találkoztak, mindkétszer salakon, legutóbb éppen itt két éve, s még szettet sem tudott elcsenni a spanyol fejkendős riválisától. Ma is talján dominanciát várok, lehet a korábbiaktól eltérően szorosabb összecsapáson, de mindenképpen olasz sikert.
Eredmény: 2-1 (3:6,7:6,6:4)