(ATP, Párizs) »»» November 12. 16:30

tipp: Llodra
odds: 2,20
office: William Hill

Nagyon nagyot alkotott a Bercy -ben a gallok hórihorgas kedvence Llodra, aki az első szett tie-break megfordítása után, mondhatni lenullázta világranglistás harmadik ellenfelét, a szerb Djokovic -t. A kommentátorok viccesen megjegyezték, ha így játszik, akkor nem számít ki az ellenfél lehet az Federer, akár Nadal is nekik sem lenne ellenszerük. Llodrat nagyon feldobta a hazai környezet, eksztázisban versenyzik, különböző stílusú ellenfeleket tett lapátra, mutatván bárki kerülhet útjába, ő megtalálja az ellenszert. A salakos Starace, az óriási adogató Isner, s a világklasszis Djokovic bánta a francia "jó kedvét". Most sem vár könnyű feladat rá, de büszkén áll elébe, a tavalyi londoni világbajnok Davydenko vár rá, akinek ezen éve korántsem volt olyan sikeres, amiben közre játszhatott a csuklójában felfedezett hajszálrepedés is, amit műteni is kellett. Davy meglepő vereségeket szenvedett el az utóbbi hónapokban, hajlamos az igazán bohókás versenyzők ellen beleszaladni a késbe, mint tette azt a shanghai Mastersen is az első körben Zverev ellen két szettben. Az előző körben Berdych ellen nem úgy nézett ki, hogy jó napja lehet, de megköszönhette cseh ellenfelének, aki kiengedte az irányítást kezei közül, s végül a döntő szettben már nem is kellett megizzadnia Nikolaynak, aki sima 6:0 -val került nyolc közé. Na ilyenre nem lehet számítani Llodra ellen, aki motiváltság és önbizalom terén is nagyon elvan eresztve. Én a francia meséjének folytatását várom, Djokovic után újabb nagy skalpot tűzhet ki a dicsőség tablójára.
Eredmény: 0-2 (5:7,1:6)