(Anglia, Premier League) »»» December 26. 16:00

tipp: HT/FT Manchester/Manchester
odds: 1,78
office: bwin

A Ferguson vezette Manchester többször is önmagán alul teljesített idegenben, s többször is volt példa, hogy otthon sem tudta gólparádéval kiszolgálni a közönségét, azokon a mérkőzéseken, amin várható lett volna, ám így is veretlenül vezetik a Premier League táblázatát. A MU -nál hagyomány a karácsonyi jó szereplés, Scholes -ék most sem szeretnék elszomorítani szurkolóikat, s egy látványos, karácsonyi meglepetéssel örvendeztetnék meg a kilátogatókat a "boxing day" -en. Az Old Traffordon fergeteges mérleggel rendelkeznek a vörös mezesek, nyolc bajnokiból hetet nyertek, s mindössze egy döntetlen rondítja az összhatást, a 25-6 -os gólarány önmagáért beszél. Bár a vendégségbe érkező Steve Bruce vezette Sunderland erőn felül teljesített eddig, ezt inkább otthoni teljesítményének köszönheti, ahol veretlenek tudtak maradni, idegenben többnyire vereség vagy pontszerzés maradt osztályrészül számukra. Egyetlen sikerüket, akkor óriási meglepetésre az elalvó Chelsea ellen szerezték meg a Stamford Bridgen, kiütéses 3-0 -val hozták el mindhárom pontot Darren Bent -ék. Úgy gondolom ebből is tudott tanulni a MU, s odafigyelnek majd a gyors vendég támadókra Vidic -ék, ha az esetleges megugrásoknak gátat szabnak, onnantól a kezükbe kerül a gyeplő, s csak percek kérdése lehet, mikor is szerzik meg a vezetést. A Manchester nem kivárásra játszik ma délután, minél előbb érvényre szeretné juttatni fölényét, s a hazai pálya adta lehetőségeket, ami félidei vezetést jelenthet, ha pedig z sikerül, akkor akár nagyobb verésbe is beleszaladhatnak a fekete macskák, mint tették azt a Newcastle ellen is idegenben október utolsó napján.
Végeredmény: 2-0 (1-0)