(Europe League) »»» December 1. 19:00

tipp: A Debrecen nem szerez gólt
odds: 1,80
office: sportingbet

Lassan rá lehet jönni, ez a Debrecen nem a korábbi Debrecen, a játékosok megfáradtnak tűnnek, igen csak elkél majd a téli szünet, az ünnepek talán felélesztik a jelenleg tompa formában játszadozó többséget. A Myron Markevych vezényelte sárga mezes Metalist, hazája bajnokságában tartja a harmadik helyet a két nagy Shakhtar Donetsk és Dinamo Kijev mögött, itt az EL -ben pedig két pont előnnyel rendelkezik, s jelenleg továbbjutó helyen állomásozik, nekik kötelező feladat az előzetesen is a csoport leggyengébbik tagjának vélt, s jelenleg is nulla ponttal "vacogó" Debrecen legyőzése. A hideg is nehezítheti a hajdúságiak dolgát, várhatóan igen komoly mínuszokra lehet számítani, ami inkább az ehhez szokott ukránokat segítheti. A Metalist az első találkozón is megmutatta, hogy remekül védekezik, s ezzel Genoaban a Sampdoria ellen is büszkélkedhetett (0-0), otthon pedig már a 2-1 jelentette számukra, hogy lépéselőnybe kerültek. Az ukránok a támadójátékot tekintve mindenképpen a technikás brazilokra alapoz, nagyon nehéz lesz megfogni a szamba labdaművészeket a Lokinak, erre megy el majd a Debrecen energiája, támadás építésre nem nagyon marad majd erejük. A Sampdoria ellen egy Czvitkovics lövést leszámítva, a PSV ellen is szintén egy helyzetet leszámítva nem volt nagy lehetőségünk a gólszerzésre, a Lokinak amúgy is ramaty a helyzetkihasználása, meglepne, ha most a biztos lábakon álló Metalist védelem ellen, nem éppen normális időjárási feltételek mellett menne a gólszerzés. A vigasz pont megszerzése talán majd a Sampdoria elleni itthoni zárómérkőzésre maradhat. Tippem: 2-0
Végeredmény: 2-1 (0-0)