(ATP, Roland Garros) »»» Június 1. 17:00

tipp: 36,5 game fölött
odds: 1,80
office: unibet

A salak egyértelmű királyaként tekinthetünk Nadalra, aki sorozatban nyerte a salakos tornákat, ötször hódította el a Roland Garros trófeát a tavaly előtti Söderling elleni fiaskó után tudott frissíteni a játékában, s tavaly újjult erővel vette vissza a címét. Ám ebben az idényben egy sérthetetlennek tűnő Djokovic alaposan megtépázta az önbizalmát, ami az egész salakos szereplésére is kihatott a spanyolnak. A hazai környezetben salakon elvesztett finálé után ráadásban a római szintén két szettes vereség "által" oda lett a játékának koncentráltsága, korábban elképzelhetetlen lett volna, hogy szemcsés borításon szenvedjen egy Isner ellen, s egy agyon nyerhető mérkőzésen sem csupa szoros szettben veri meg Ljubo papát. Számtalan egyszerű hibát vétett az első szettben, ha ott valamivel is hittel telibb ellenfele van, akkor elveszti a nyitó felvonást. Söderlingben most ugyanúgy meg van a tűz, mint két éve, s most az akkorinál egy jóval gyengébb, sebezhetőbb ibériai ellen áll ki. Mindenképpen meg lesznek a lehetőségei, a kérdés csak az képes lesz e kihasználni őket, s milyen hatékonysággal. A szoros meccs mindenképpen benne van ebben a negyeddöntőben, ha jó arányban él a kínálkozó lehetőségekkel a svéd, akkor pedig az újabb Nadal skalp megszerzése is bekövetkezhet. Kicsiben olyan Nadal, mint Federer, aki Djoko és Nadal ellen rendre kikap már, s Melzertől valamint Gasquet -től is képes vereséget szenvedni, ami korábban elképzelhetetlen volt. Nadal -nak Djokovic nőtt ki "megközelíthetetlen", verhetetlen riválisnak, s jelen pillanatban Söderling képes ezt a zavart állapotot kihasználni. Nevezzük mi azért salak királyként Nadalt, hiszen egy idény miatt nem vehetjük tőle el ezt a megtisztelő címet, ezen a borításon sosem fogja könnyedén megadni magát, szoros, kiélezett szettekben, a megszokottaknak megfelelően a tiszta fej, a mentális frissesség dönthet, amiben most közel hasonlóan állnak. Négy vagy öt szettes igazi harcot várok 6:4, 7:6 -os szettekkel végletekig kiélezett összecsapáson.
Eredmény: 3-0 (6:4,6:1,7:6)