(ATP, Roma) »»» Május 13. 21:30

tipp: Djokovic 2-0 -ra nyer
odds. 1,62
office: bet365

Novak Djokovic élete formájában ütögeti a kis sárga filcgolyókat, s nem az a nagy dolog, hogy ilyen szinten teniszezik, hanem az, hogy állandósítani tudta ezt a magas színvonalú produktumot. Óriási harcos a szerb fiú, aki most már tényleg rászolgált a világelsőségre (hamarosan remélem be is következik a trónfosztás), a több, mint harminc meccses győzelmi sorozata, s a legutóbbi madridi fantasztikus győzelme hihetetlen nagy önbizalmat adott Djokonak, hazai környezetben iskola játékkal, salakon, két szettben legyőzni a világelső Nadal -t, erre valószínüleg a mostani mezőnyből csakis Nole képes. Az olasz fővárosban is a szerzett lendülettel, minden zavaró tényező nélkül halad előre, Kubo -t a földbe döngölt, Wawrinka -t egy szoros első szettben puhította meg, hogy aztán a második felvonásban már minden a saját akarata szerint alakuljon. Mai ellenfele a tenyereseivel ágyúzó Söderling lesz, aki hullámzik, keresi a valódi játékát, amelyet meccsekre megtalál, ám huzamosan nem tud tartósítani. A tegnapi napon Almagro ellen sima két szettben is befejezhette volna a feladatát, ám képes volt egy-két labdamenet teljesen kizökkenteni a ritmusból, s így óriásit kellett küzdenie, hogy döntő szettben végül legyűrje a fonák ütéseit elsütő hispán harcost. Egymás elleni mérlegük meggyőző 5-1 -es Djoovic előnyt mutat, látván a két játékos produktumát, csodaként hatna, ha szettet sikerülne lopnia a skandináávnak a világszínvonalon teljesítő Nole -től. Sima két szettes szerb siker várható, Djokovic mentálisan is előrébb tart, Söderling most görcsös ahhoz, hogy meglepetést okozzon.
Eredmény: 0-2 (3:6,0:6)