Jo-Wilfried TSONGA - Stanislas WAWRINKA

tipp: Wawrinka
odds: 2,05
office: bwin

Tsonga számára a tavalyi év rémálma következik. Az, hogy a rémálom megismétlődik az rajta is múlik. Wawrinka tavaly -2 szett hátrányból és 1:4 harmadik szett vesztett helyzetéből, egy emlékezetes elütéssel, mely után a francia elhasalt a salakon megfordította a mérkőzést! Az idei Grrost is hasonlóan kezdte Tsonga, mint a korábbiakat, kisebb kilengésekkel Kuznetsov és Stebe ellen szettet vesztve, Fognini ellen pedig mindegyik felvonásban kissé szenvedve, de szettveszteség nélkül nyervén találkozóját. Wawrinka ellen az ilyen kihagyások könnyen a történet végét jelenthetik. Az előző körben Stanislas megmutatta mekkora harcos, s az elején mutatott ki nem kényszerített hibákon felülemelkedve, taktikus játékkal, szó szerint kifárasztotta Simont, s az ötödik szettben megette a francia kisembert. Ugyanez a veszély Tsonga -t is fenyegeti, mert ha ismételten beleereszkednek egy hosszabb mérkőzésbe, mint tették azt tavaly, abból mindenképpen a svájci fog kijönni győztesen. Tsonga ezzel a nagy tömeggel fizikálisan nem bírja a maratoni ütközeteket, erre már több példát láttunk már. Wawrinkanak arra kell törekednie, hogy a szenzációs egy kezes fonák nyerői mellett labdamenetekben is fárassza Tsongat. Tavaly gyönyörűen levezetett forgatókönyvben sikerült Stanislas számára a bravúr, salakon nálam ő a favorit csak követni kell a kitaposott ösvényt, s az előzetesen nehéznek tűnő feladat máris egyszerűbb matek feladattá válhat.