(Labdarúgás, Euro 2012) Június 18. 20:45

tipp: Írország nem szerez gólt
odds: 2,00
office: unibet

Az olaszok számára rendre izgulósra sikeredik az utolsó mérkőzés a csoport küzdelmek során. Prandelli fiai a franciák elleni bizakodásra okot adó iksz után a horvátok ellen megnyert mérkőzést engedtek ki a kezükből, azzal, hogy túlzottan is ráültek az eredményre. Az első félidőben eldönthették volna a dalmátok elleni csatát, a második félidőben már nem volt erejük a megújulásra. Most egy kötelezőnek mondható feladat vár Pirlo -ékra, legyőzni a megszokottakhoz képest gyengébben szereplő íreket, akik ezen az kontinensviadalon a leggyérebb támadófutballt mutatták be. Láthattuk Budapesten is a zöld mezeseket, támadó futballjuk hagyott maga után kívánnivalót, Robbie kenek szinte semmit sem mutattak, a cseresoruk több életet vitt a játékba. Az esős horvátok elleni egyetlen szerencsés góljukat leszámítva nem brillíroztak az ellen ketrece előtt, most a catenaccio -hoz nagyon is értő olaszok ellen, akik számára elsődleges feladat a góltalanság megőrzése, talán az eddigieknél nehezebb feladatuk lesz. Az olasz válogatott ebben az évben rendre kevés gólos találkozókat vívott ahol egy gól döntött illetve egy-egy góllal egyeztek ki az csapatok a végeredményben (egyetlen kivétel az oroszok Eb előtti lerohanása volt, de aztán láthattuk mit értek vele.) Az olaszok, ha nagyon akarnak valamit akkor azt véghez viszik, egyik fő erényük a védekezés segítségével. Az írekben nem érezni az erőt, igaz, hogy most már "szabadon" játszhatnak, de eddig sem a könnyedség hiánya okozta a halovány, eredménytelen támadójátékukat. Ma olasz siker várható a rutinos Buffon kapus lehúzott rolója mellett. Tippem: 2-0 vagy 1-0.
Eredmény: 2-0 (1-0)