(ATP, Roland Garros) Június 1. 18:00

tipp: Kubot
odds: 1,60
office: pinnacle sport

A polák táncos a tavalyi szintén sikeres Roland Garros után idén is remekül időzített a legfontosabb eseményre sikerült összekapnia magát. Ami külön örömteli a részéről, hogy az első két fordulós találkozóját szett levesztése nélkül abszolválta, a Serra elleni meccsét rendkívüli magabiztossággal húzta be, ami a következő körre még nagyobb önbizalmat kölcsönözhet számára. Ellenfele a fiatal belga Goffin lesz, aki most próbál tartósan kitörni a Challenger szintről ügyes játékosról van szó, ám fejben még erősödnie kellene, hogy nagyobb eredményeket is elérhessen. Az első két körben, két igazi nagy öreget Stepaneket és Clement -t hosszú öt-öt szettes találkozókon győzte le, a hullámhegyeiről, völgyeiről a Stepanek elleni 2:6 és a Clement által kiosztott 0:6 -os szett is sokat mesél számunkra, igaz ebből is képes volt felállni. Magasabb szinten játszó ellenféllel szemben azonban kérdés kap e ilyen lehetőségeket, mert Kubot most megtalálta a hozzá passzoló energikus, pontos teniszét, ami a frusztrált belgának nem jó hír. Kubot frissen várja a harmadik kört, Goffin a selejtezőt végig küzdve, a főtáblán már 10 szettet végig nyomva, alapjában is a lengyel GS rutinjából fakadóan Kubot továbbjutását várnám, az előzményeket tekintve pedig még biztosabb vagyok benne.