(ATP, Roland Garros) Május 31. 18:15

tipp: Stakhovsky
odds: 2,77
office: pinnacle sport

Tényleg öröm nézni, hogy ismét jelentős szerepet vállal a tenisz vérkeringésében a németek Tommyja. Hozzá méltatlan módon a selejtezőből volt kénytelen elindulni, szépen végigjárta a szamárlétrát, könnyedén kaszabolva a selejtezős ellenfeleket, a főtáblán már tapasztalhattunk egy kisebb hullámvölgyet a Volandri által kiosztott 0:6 során, amikor nagyon elanyátlanodva teniszezett a germán. Volandri azonban nem tudta kihasználni helyzeti előnyét, elfogyott fejben a következő szettben, s túlzással félig-meddig ő juttatta tovább Haas -t. A müncheni és az eddigi RG teljesítmény tehát biztató, ám derék Tommy is emberből van, s a Volandri elleni megingás is jelezte, egy ilyen sorozatra óriási tartalékokkal kell rendelkeznie a játékosnak, ha sokáig akar érni, menetelni. Stakhovsky az első fordulóban igazi ki-ki meccsen öt szettben múlta felül esélyesebbnek vélt honfitársát, mentális erősségét és fizikális erejét is fitogtatta. Ez az 5 szett két nap pihenő után nem hagy majd annyi nyomot, mint akár a Haas lábában levő négy meccs. Stakhovsky ütőerőben felveszi a harcot a némettel nem úgy, mint Volandri, s képes lehet határozottabb játékával kitartóbban is elbizonytalanítani, az ekkora terheléstől már elszokó nagynevű ellenfelét a történelmi teniszalak Tommy Haas -t. Az ukrán már korábban is bizonyította szívósságát, véleményem szerint ezen a találkozón okozza a nap kisebbnek nevezhető meglepetését Stakhovsky. Egy hosszú 4 vagy 5 szettes mérkőzésen várom Sergiy továbbjutását.