(ATP, Roland Garros) Május 30. 15:00

tipp: Berrer
odds: 1,83
office: sportingbet

Két a harmadik X -én túljáró GS szinten nagyot nem dobbantó játékos csap össze ezen párosításban. Mind a francia Devilder, mind a német Berrer a selejtezőből küzdötte fel magát, elég meggyőző teljesítménnyel. A germáné a nagyobb bravúr, hogy az első főtáblás meccs után is életben maradt, hiszen a kiemelt osztrák Melzer ellen kilátástalan helyzetből 0-2 -es szettállásról jött vissza, s könnyedén 6:2,6:2,6:4 -vel tiporta el a végére széteső szebb napokat is látott, korábban Federert is verő Melzer -t. Devilder a zöldfülű RG szinten tapasztalatlan szerb Krajinovic -t, rutinjával söpörte le a pályáról mindösszesen négy játékot engedélyezve. Tavaly októberben már volt alkalmam a Népligetben ITF döntőn szemügyre venni a franciát, ott megállapítottam, hogy masszív, energikus teniszre képes, de határozottsággal, akaratos játékkal őt is kilehet zökkenteni főleg a szettvégjátékoknál, szoros eredménynél (Balázs Attila ezt akkor meg is tette). Berrer rendelkezik azzal a kellemetlen stílussal, mentális erővel - melyet bizonyított az előző körben is - amivel egy hosszabb találkozóról győztesen jöhet ki. Eddig négyszer találkoztak, 3-1 Berrer javára, s a legutóbbi 2011 -es salakon vívott találkozásukat 6:3,6:3 -ra nyerte. Most mindenképpen szorosabb meccsre számítok, de a németben több erőt érzek egy szoros 4-5 szettes ütközet lezárására, ezért a voksomat mellé helyezem le.