(ATP, US Open) Augusztus 30. 17:00

tipp: Almagro -2,5 set
odds: 2,34
office: pinnacle sport

Ebben az évben a korábbiakhoz képest egyenletesebb teljesítményt tudott asztalra tenni Almagro ennek is köszönhető, hogy a TOP10 ajtaját kerülgeti, s annak hogy nem csak kedvencének mondható szemcsés borításán tudott győzelmeket elérni. Stepanek ellen végig kezében tudta tartani a mérkőzést, egyedül a második szettben akadt kisebb megingása, amit az iramot akkor még bíró Stepanek kihasznált, de nagyobb kérdések nélkül, a győztes szetteket breakkel zárta le a spanyol fiú. A második körben sem jön elviekben erősebb ellenfél a német Petzschner személyében, akinek az idei éve kritikán aluli, fejben bukta el a legtöbb mérkőzését. Az idei US Open szereplése is úgy nézett ki rövid életű lesz, ám Mahut hihetetlen dekoncentráltságát vétek lett volna nem kihasználni Philipp-nek, a francia szépen kiadta a kezéből 2-0 -ás + break előnyről a győzelmet. Ilyen hibát Almagro nem fog elkövetni, az általa képviselt jellegzetes erődemonstráció biztos jelen lesz, nem lesz franciás elalvás, Petzschner -nek pedig, ha nem füvön szerepel, s nyomás alatt tartják akkor hamar kiborul a bilije, s hajlamos nagyon hamar befejezni akár egy három szettes meccset is. A Mahut elleni meccs végén látszott a németen, hogy mind fizikailag, mind mentálisan sokat kivett belőle a fordítás, úgy vélem egy fittebb Almagro -nak lesz lehetősége szett elvesztése nélkül továbblépnie a következő körbe.