(WTA, Linz) »»» Október 14. 16:30

tipp: Daniilidou
odds: 2,47
office: 10bet

Hazai környezetben versenyezhet az osztrák teniszező anyuka, Bammer (72. a világranglistán) aki az utóbbi hetekben alig lépett pályára, a US Open óta itt Linzben játszotta első találkozóját, ahol a már jó ideje őrlődő orosz Chakvetadze -t verte egy szoros első szett után (7:5), végleg megtörő ellenféllel szemben, így a második szettről lényegében játékról nem is lehetett beszélni (6:0). Most azonban egy pár éve az elit közelébe tartozó, a sérülései miatt háttérbe szoruló, újra csúcsközelbe vágyó, motivált görög lánnyal találkozik. Daniilidou (204. a világranglistán) ezt megelőzően Athénban nyert egy alsóbb kategóriás versenyt, Groenefeldet, Kucova -t vagy Pous Tio -t is nagyon simán vervén, itt Linzben pedig a selejtezőből indulva iktatta ki a Schiechti, Cirstea kettőst szettveszteség nélkül, s ez akkora önbizalmat adott számára, hogy az erőteniszével a főtáblán Cibulkova -t is elsöpörte 2-0 (6:2,6:4) -re. Élmény volt nézni a felszabadult játékát, különösebb megerőltetés nélkül tudta felborítani a papírformát. 2007 -ben találkoztak egyszer, akkor vesztett helyzetből fordított a hellén. Most is mediterrán lány győzelmét várom, aki óriási tartalékokkal rendelkezik, bőven van benne még töltet, akár ahhoz is, hogy végső győztes legyen. Bammer sincs rossz passzban, de ma nem fogja tudni felvenni a versenyt a megújuló, kivirágzó ellenfelével szemben.
Eredmény: 2-0 (6:1,7:6)