(ATP, Shanghai) »»» Október 14. 09:00

tipp: Djokovic -1,5 set (handicap)
odds: 1,60
office: unibet

Kisebb-nagyobb formaingadozások a legnagyobbaknál is előfordulnak, s ez alól Djokovic sem kivétel, ám most ismét nagy kedvvel, óriási formában ütöget a szerb, a teljes mezőnyt figyelembe véve szűk időkorlátot nézve, talán a legideálisabb, legkomplettebb teniszt mutatja. Kínában a nagy menetelését végig két nyert szettes meccsekkel tette meg, Pekingben tornát nyert leiskolázván a mezőnyt, sorrendben Gong, Simon, Isner majd Ferrer -t vervén, ezáltal még nagyobb önbizalommal rendelkezvén érkezett a shanghai-i Masters versenyre. Első mérkőzésén a várakozásoknak megfelelően, sőt talán a vártnál, s korábbi mérkőzéseikhez képest, talán simábban verte Ljubicicet 2-0 (6:3,6:3) -ra, még kisebb megingásai sem akadtak a szerbnek. Következő körös ellenfele a francia Gasquet (31. a világranglistán), aki rapszodikusan teljesít, visszatérése produkált szép eredményeket, de a Roland Garroson például azzal hívta fel a figyelmet, hogy fizikálisan nem tudta felvenni a versenyt, ami ezen a szinten meglepő. Normál helyzetben egy szettet adnék a gallnak, ám látva Djoko elmúlt bő másfél hétben mutatott produkcióját, erre most nem látok esélyt. Két szorosabb szettben is akár, de a fizikálisan jelenleg összerakottabbnak tűnő, s fejben is tisztább világranglista második sima, két felvonásos diadalát várom.
Eredmény: 2-0 (6:1,6:1)