(WTA, Carlsbad) »»» Augusztus 2. 22:30

tipp: Zahlavova Strycova
odds: 1,58
office: Pinnacle sport

Az akaratosság, a küzdőszellem a teniszpályákon is kifizetődő, a cseh Zahlavova Strycova is ezt "módit" választotta, belehajszolja magát a sikerekbe, gyakra esik meg, hogy a kívülállónak hisztinek tetsző spannolásaival tudja magában rendezni a gondolatokat, s onnan megfordítani a mérkőzéseket. Legutóbb erre Bastadban Pennetta ellen volt precedens, amikor döntő szett 0:3ról valósággal lebénította, kizökkentette a játékból hirtelen, semmiből jött higgadtságával. Az átállá nehézségeit Stanfordban még nem tudta kiküszöbölni, Radwanska ellen sima vereséget szenvedett, ám mostanra megszokhatta az amerikai levegőt, s jellemzően két egymást követő tornán nem szokott csődöt mondani. Ellenfele a dél-afrikai Scheepers szép győzelmeket is bemutatott ez évben, ám azok rendre az év első felére datálódnak, gyors borításokon csódöt mondott, a füves szezonban meccset sem nyert, a múlt heti Kudryavtseva elleni bukása pedig azt "súgja" számomra, hogy méllyebb a gödör, mint amire számítani lehetett.
Zahlavova képes a győzelembe lovallni magát, de lehet erre nem is lesz szükség, mert az előzőekhez képest szokatlanul sokat hibázó afrikai hozzásegíti a továbbjutáshoz. Scheepers szoros szettekre lehet jó, ám a hiányzó önbizalom, labilisságot eredményez, így pedig nem lehet a szoros szettvégjátékból sikerrel kijönni.
Eredmény: 2-1 (6:4,1:6,7:5)