(WTA, Cincinnati) »»» Augusztus 16. 19:30

tipp: Benesova
odds: 2,75
office: StanJames

Két nem éppen a virágkorát élő női teniszező csap össze ezen párosítás során. Iveta Benesovat lehetne kemény pályát előnyben részesítő játékosnak nevezni, szerb riválisa is a gyorsabb borítások "híve", igaz világelsősége idején talán Jankovicnak mindegy is volt milyen felszínen üti a sárga filces labdát, hiszen minden meccsét megnyerte. Most azonban Wimbledon után nagyon nagy szünetet tartott, ami úgy néz ki nem tett jót a mongól arcberendezéssel bíró déliszomszédunknak. Meglehetősen könnyed vereséget szenvedett, az éppen most szenvdő Goergestől, akit augusztusban jóval könnyebb lenne elkapni, ám Jankovic -nak besűlt ellene is a fegyvere, s 1:6,3:6 -al kulloghatott le a pályáról Toronto -ban. Benesova -t nem tartom sokra, az év 20% -t tudja megfelelő szinten, normális eredményekkel hozni, a szörnyű salakos szezon után úgy néz ki felüdülésként hathatott a taraflexre lépés, így most a ritkán látott jobb formáját hoza. Ezt pedig a fogadók meglovagolhatják, hiszen egy támadó tenisszel rendelkező Lucic két szettes legyőzése, Razzano egy szettbéli 6:1 -es felvonása, s az általa meggyötört, végül feladásra kényszerülő Cibulkova skapljának begyűjtése, mind-mind pozitív visszajelzések. Egymás elleni mérlegük kiegyenlített, 2-2 , legutóbb egy éve Montrealban két szettben a cseh diadalmaskodott, számára jobban bejön az augusztus végi időpont Észak-Amerikában. Úgy vélem a morva lány felpörgött állapotában bőven alkalmas, a korábbi World No. 1 elcsípésére, aki még a visszaszoktatás fázisát éli.
Eredmény: 0-2 (0:6,3:6)