(ATP, Australian Open) Január 20. 03:00

tipp: Lopez +1,5 game (handicap)
odds: 1,88
office: pinnacle sport

Óriási szerválók csatája várható ezen 3. fordulós mérkőzésen. John Isner nehézkesen kezdte az évet, becsúsztak váratlan vereségek, de az Australian Openre csak összeszedte magát. Nalbandian ellen vert helyzetből tudott visszajönni, igaz többször is remegett a léc, s döntő szettben az is őt segítette, hogy az argentínt sikerült alaposan felhúzni saját meccslabdájánál, miután késve kérte ki a Challenge lehetőséget. Ezt kihasználva tudta végül brakelni a teljesen zavarodott ellenfelét. Ami azonban aggasztó, hogy igen kifacsart állapotban vonult le a pályáról az amerikai. Emlékezhetünk a történelmi wimbledoni, döntő szett 70-68 után a következő körben milyen simán intézte el őt De Bakker három szettben. Most hasonló helyzet állt elő, Isner -nek ez után az igen fárasztó döntő szettes ütközet után, kérdés hogy mennyire elegendő az egy napos szünet. Ellenfélként a szintén remek adogatásokkal rendelkező Lopez érkezik, aki játékban, labdamenetekben sokkal nagyobb tárházzal rendelkezik, ráadásul a szellemi és fizikális frissességére sem panaszkodhat, hiszen Leonardo Mayer -t és Cipolla -t is szettveszteség nélkül küldte haza. Úgy vélem súlya lesz annak, hogy ki mennyi percet töltött a pályán előzőleg. Az amerikai, ha egy picit össze szedi majd magát, akkor akár több tie-breakes szett is elképzelhető, a spanyol frissességét azonban itt is érvényre juttathatja majd, három eddigi rövidítését is megnyerte. Esetleg, ha ez az utóbbi variáns jön be, akkor a +1,5 game handicappel kisegíthető a tipp, ezért is választottam ezt a lehetőséget. mindent összevetve spanyol továbbjutást várok, vagy nagyon sima vagy nagyon szoros mérkőzésen.
Eredmény: 2-3 (3:6,7:6,4:6,7:6,1:6)