(ATP, Australian Open) Január 18. 01:05

tipp: Lu -1,5 set (handicap)
odds: 1,90
office: bwin

Tajvan büszkesége, Lu igencsak ráijesztett a szurkolóira, hiszen az első fordulóban, egy akár végig uralható mérkőzést engedett ki majdnem, több alkalommal is a kezéből. A fontos pillanatokban azonban rendre előrébb járt, s megnyerte a De Voest elleni bemutatkozását. Ezek a sikerek inkább megerősítik Lu -t, mint, hogy kifacsarják, az elnyűhetetlen, inas kis ázsiait, az egy napos szünet elegendő lehet, hogy kellően tisztázza magát mentálisan, s úgy ugorjon neki a Serra elleni meccsnek, hogy ne ajándékozzon tálcán kínált adogatójátékával szettet a riválisának. A francia fiú a tavalyi év során óriási lejtmenetbe fogott, az ATP versenyekről lassan a Challenger szintre szorilt vissza, most nagyon teker Florent, de főleg a szerencse, valamint az eddig nem túl nívósnak nevezhető ellenfeleknek köszönheti az életben maradását. A selejtezőben a hosszú kihagyása után játszó Ginepri -t majd az inkább salakos Teixeira -t és Molchanovo -t verte. A főtáblán már fél lábbal repülőre szállt, 0-2 -es szett állás és 5:4 -nél azonban a belga Darcis kénytelen volt feladni a találkozót, így vigyorogva, s hálát mondva fortunanak léphetett csak tovább Serra. Ahogyan Darcis, úgy Lu is megfoghatja a gall fiút a pörgősebb ritmusú teniszével, nagyon lelassult a játéka Serranak, akinek a jövőben inkább salakon lehetnek majd szebb napjai az idő előrehaladtával. Lu mentális erejét, akaratát ismervén, képesnek tartom, hogy akár három szettben is megoldja a feladatot, Serra -ból azonban, lelassult játéka mellett egy nyert szettnél többet nem nézek ki.
Eredmény: 3-0 (7:5,6:2,6:2)