tipp: Djokovic -9,5 game (handicap)
odds: 1,87
office: pinnacle sport
tét: 10*

Szélvészgyorsasággal száguld a világelső, Australian Open címvédő Djokovic a címvédés felé. Itt már nem is az a kérdés, hogy meccset, esetleg szettet tud e nyerni valaki ellene, emberfelettit kell nyújtani az összeszedhető pár apró kis game -ért, amit a szerb hagy a riválisainak. Három ellenfelének a kilenc lejátszott szett alatt mindössze 10! game -t engedélyezett, úgy, hogy még ökörködhetett is pár labdamenet közben. A nyolcaddöntőben egy hazafi ellen azonban ezeket a "kellékeket" nem erőlteti majd, a torna ezen fázisában tényleg csak a tökéletességre törekszik. Persze, hogy tiszteli nagy nevű, a sportágért sokat tevő ausztrál ellenfelét, ám nem lehet túlzott tisztelettel Hewitt iránt sem. Óriási tett, hogy Lleyton idáig tudott jútni, de látni kell, hogy a német ifjonc után egy sérült Roddick valamint az ilyen helyzetekben kellő rutinnal nem rendelkező Raonic -t megverni, aki hihetetlen hibákkal segítette őt a továbbjutáshoz, után Djoko hatalmas minőségbéli ugrást jelent számára is. Djokovic, ha lehet ilyet mondani tökéletesre fejlesztette még a tavalyi játékát is, nincs gyenge pontja. Hewitt már megtette amit megkövetelt a haza, innentől tényleg csak az ajándék játék következik, nem tehet szemrehányást magának, ha három könnyed szettben kap majd ki. Márpedig abban fog, Djokovic folytatja a megkezdett munkát, s igyekszik majd minél kevesebb percet tölteni a pályán. Eddig hatszor találkoztak első 2006 -os meccsüket leszámítva mindet Djoko nyerte, az utolsó tavalyi Hopman kupán pedig már nagyon látszottak a minőségbéli különbségek akkor 6:2,6:4 -el gyűrte le az ausztrált Nole. Most van pályafutása csúcspontján a szerb, véleményem szerint akár még simább szettek is megvalósulhatnak, a torna végéhez közeledvén kicsit fáradó Hewitt ellenében. Tippem: 3-0 (6:3,6:2,6:2)
Eredmény: 3-1 (6:1,6:3,4:6,6:3)