(WTA, Australian Open) Január 18. 11:00

tipp: Azarenka -7,5 game (handicap)
odds: 1,75
office: gamebookers

Azarenka a legjobb erőben, fitten és önbizalommal telve várhatta az Australian Opent. Bezsebelve a sydney -i tornagyőzelmet, tartva a lendületet, a Sharapova -t korábban alaposan megizzasztó kis brit Heather Watson -t mosta le a pályáról, frenetikus, egyértelmű teljesítménnyel, mindössze egy game -t hagyván ellenfelének. Vika, ha igazán jó formában, márpedig most tényleg abban van, akkor csupán a TOP10 tagjai okozhatnak kellemetlen perceket számára az átlagos tenisszel próbálkozóknak csak pár perc pályán való töltése juthat osztályrészül. A hazaiak által biztatott Dell'Acqua is egy szinten mozog az előző körben legyőzött angol lánnyal. Az első körben a közönség által feltüzelt hazai lány könnyedén verte az őt Brisbane -ben még fordítva verő, kóvájgó Jovanovskit. Azarenka azonban teljesen más tészta, ellene csak is élete legjobbjával lehetne esélye, egyszerűen annyira sül a fehérorosz nyögő bajnok keze, mondhatnánk Kvitova mellett most Vika a női mezőny Djokere. Eddig kétszer találkoztak a lányok, az Olmpián Pekingben és a berlini salakon 2008 -ban egyaránt 6:2 -es szettekkel gyűjtötte be a győzelmet Azarenka. Látva a kirobbanó formáját, most sem jut több game az ausztrálnak, sőt szerintem annak is meg van a reális esélye, hogy egy biciklit ajándékozzon a világranglista harmadikja.
Eredmény: 2-0 (6:1,6:0)