tipp: Ramos-Vinolas 2-0 -ra nyer
odds: 1,74
office: pinnacle sport
tét: 10*

A spanyoloknál Ramos-Vinolas az utóbbi idők legnagyobb fejlődésen átment teniszező. Két éve még rendre a Challenger Tour állomásait járta, de mostanra annyira megerősödött a tenisz tudása, hogy ATP viszonylatban az igazán klasszis ellenfeleket is képes megizzasztani. Sokáig kétkedtünk, hogy kemény pályán mire is lehet képes, ám ott is bizonyított ennek ellenére, mégis csak a salak jelenti számára a "hazai pályát". A Hazai pálya pedig duplán ér hiszen Barcelona -ban szeretnek az ibériaiak fellépni, Ramos esetében ez újabb plusz motivációt jelent. A casablancai finálé után kissé elanyátlanodva érkezett Monte Carloba, így nem csoda, hogy kiesett az első körben. Most azonban rápihenhetett erre az eseményre, s az első körös meccse sem facsarhatta ki, hiszen Andreas Beck 4:1 után kénytelen volt visszalépni. Aktuális francia ellenfele tavaly sokkal szebb elő évet tudhatott magáénak, ebben a szezonban elmaradnak a sorozatos sikerei, egy-két találkozónál többre nem futja erejéből. Látva a casablancai nyertes mérkőzéseit sem győzött meg, sem Young, sem Bachinger ellen, rengeteg hibával játszott, s annak köszönhette döntő szettes továbblépéseit, hogy ellenfelei megadták azt a kegyet, hogy rendre felülmúlták őt ki nem kényszerített hiba számban. Ramos ellen nem lesz elég a közepes színvonal, az hispánnal szemben egész meccsen "üzemi hőfokon" kell ütni és futkosni. Jelenleg nem egy kategória az alapjában két salakos játékos, előreláthatólag az eddigi egyetlen találkozásuk eredményét várhatjuk, két éve 6:4,6:2 után Ramos emelhette magasba kezeit, most is két szettes sikerét aposztrofálom.