(WTA, Budapest) »»» Július 7. 14:00

tipp: Arn
odds: 2,50
office: bet365

A magyar-német lány, Arn (203. a világranglistán) a Római partra rendre jól teljesít tavaly is elődöntőbe került, a nevesebb Benesova, t majd Zakopalova -t alázva, végül a címvédő Cornet állta útját. Arn most sincs rossz formában, egy szettet rendre hoz a mérkőzései, s azok ellen pedig magabiztos sikert arat, akin látja a bizonytalanság kis jeleit is, kíméletlenül kihaszélja ezeket az árúlkodó jeleket. Márpedig a román Olaru (75. a világranglistán) az ilyen játékosok közé tartozik, tehetséges, ám hajlamoselveszíteni a fonalat, ha az elején nem úgy alakulnaka a dolgok, utolsó tétmeccsén Azarenka Wimbledon -ban például 0-2 (0:6,0:6) lenullázással, "biciklivel" küldte haza a románt, ami önbizalmának biztosan nem tett jót, jellemző még rá, hogy nagyon ritkán tudja a találkozóit két szettben hozni. Úgy gondolom a hazai pálya, s az elbizonytalanodott, fejben gyengébb periódusában levő Olaru hibáit kíméletlenül kihasználó Arn Gréta, akár könnyedén is túljuthat első fordulós ellenfelén, s megismételheti tavaly mutatott remek eredményét.
Eredmény: 2-0 (6:2,6:2)