(ATP, Newport) »»» Július 9. 18:30

tipp: Levine
odds: 1,87
office: 10bet

A hazai környezetben pályára lépő Levine (129. a világranglistán) Wimbledon -ban bizonyított Safin legyőzésével is, hogy zöld szálas borításon otthonosan mozog, a füves GS -en végül a harmadik fordulóban búcsúzott Wawrinka ellen. Az itteni első fordulóban, két tie breakes szettel gyűrte le Guccione -t, ezzel igazolván, hogy az idegei is nagyon a helyén vannak. Ellenfele a német Petzschner (48. a világranglistán) a tavalyi év folyamán került a tenisz kedvelők fókuszába, amikor a fedettpályás szakaszban ért el szebb eredményeket. A 2009 -es éved egyenlőre nem olyan simulékony, ugyan ő is három fordulót ment Wimbledon -ban, de szerényebb képességű riválisokkal szemben, Hewitt végül 0-3 -al küldte haza, a Newport -i első fordulóban a ténylegesen salakos játékos, Zeballos ellen nyögvenyelősen, döntő szettben tudott csak felülkerekedni, ez nem kecsegtet sok jóval a következő fordulóra, ahol egy kemény pályán edződött, füvön is egyenletes teljesítményt nyújtó amerikai lesz az ellenfele. Én a jobb formában levő, önbizalom terén is felfelé induló Levine győzelmére voksolok, szoros szettekben, higgadtságának is köszönhető győzelmet arathat az amerikai.
Eredmény: 2-0 (7:6,6:3)