(Románia, Gambookers Liga I) »»» December 8. 19:00

tipp: 2,5 gól alatt a mérkőzésen
odds: 1,70
office: gamebookers

A Cornel Ţălnar vezette vörös kutyák ezen a héten csak is a bajnokságra koncentrálhatnak, ugyanis az Europa Ligában nem lesz forduló, az igen szoros élmezőnyben most ők is zárkózhatnak esetleges győzelmükkel. Nem igérkzik könnyű feladatnak az Astra Ploieşti várának bevétele, az újonc csapat 22 megszerzett egységéből, huszat szerzett az Astra komplexumban, mindössze egyszer kaptak ki odahaza. A fővárosiak csak is akkor járhatnak sikerrel, ha az eddig is bemutatott kiválló védekezéssel rukkolnak elő, a Dinamo a Kolozsvárral egyetemben a legkevesebb találatot szedte be, mindössze tizet, a farkasok ebben az évadban meccs mennyiségük 80% -án maradtak 2,5 gól alatt, most is nagy eséllyel ez a variáns jöhet be. Az alaptaktika tehát a biztos védekezés lehet, amivel megfoghatják a Ploiesti két leggólerősebb támadóját Ganea -t (6 ólos) és a szerb Djokic -t (3gólos), az ellentámadásokból pedig egyet kihasználván vihetnék haza a pontokat. November 19 -én a két egylet találkozott a kupában, ott felforgatott összeállítású csapatok egy gyors gólváltás után 10. és 17. perc után őrlödtek, s végül a második félidő közpén egy újabb góllal, két piros lappal tarkított második játékrészben a Dinamo jutott tovább a román kupaküzdelmekben. Most esti órákban, a hideg, ködös időben nem fog megismétlődni a két héttel ezelőtti forgatókönyv, a Dinamo kivárásra játszik majd, egy gól maximum kettő eldöntheti a bajnoki sorsát, a fővárosiak taktikája keresztbe tesz majd a gólözönnek. Tippem: 0-1, 0-2 vagy 1-1
Végeredmény: 1-1 (0-0)