2009. december 25., péntek

A Cardiff a tavalyi igen balszerencsés, gólkülönbségen múló osztályváltás lehetőségének elbukása után, egy nagy lélegzetvétel után újra neki veselkedett s megcálozta a Premier leaguet. A walesi illetőségű csapat eddig jól teljesít, a Gyepes Gábort is a keretben tudó sárga-kék mezesek, utolsó három meccses győzelmi sorozatukkal már a dobogó közelébe értek, jelenleg negyedikek, amit legfőképpen az egyre jobban összeérő, hermetikusan záró védelmüknek köszönhetnek, hiszen a Preston (1-0), a West Bromwich (2-0) és a Middlesbrough (1-0) elleni siker alkalmával sem kaptak gólt. A vendégségbe érkező, Paul Mariner dirigálta Plymouth ellenben most ért el a legméllyebb holtpontra. A zöldek utolsó öt bajnokijukat egyaránt elvesztették, ráadásul a támadójátékukkal egy gólt sem tudtak összehozni a 450 perc alatt. A Cardiff otthonában nem lesz könnyű megtörni ezt a rossz sorozatot, a walesiek nagyon együtt vannak, elkapták a fonalat, nem érzek erőt a "hajósokban", hogy akár megnehezítsék a dolgukat, szerintem most is gól nélkül maradnak, David Marshall, skót válogatott kapus ismét lehúzza a rolót.
Végeredmény: 0-1 (0-0)