(Olaszország, Serie A) »»» Április 11. 15:00

tipp: HT/FT Roma/Roma
odds: 2,00
office: unibet

A Roma most már biztosan kijelenthető, megállapítható elkapta a fonalat, s ezt nem csak a magabiztos, sok gólos hazai sikerek, hanem a múlt heti Bariban elért taktikus 1-0 -ás siker is mutatja, csapatként nagyon együtt vannak a fővárosiak, s most egy újabb nagy lépést tehetnek, hiszen otthon fogadja a kiesőjelölt Atalantat, míg legnagyobb ellenlábasuk az Internazionale egy igazán ki-ki bajnokira hivatalos Firenzébe. A bordó mezesek a Stadio Olimpicoban rendre nyílt, őszinte támadófutballal kápráztatják el a szurkolóikat, a eszeveszett hajtásnka, a gyors tempóju kezdésnek rendre meg van az eredménye, a Roma hazai találkozóinak felén már a félidőben előny tudott kicsikarni, s ez főleg a hátsó részben érdekelt ellenfelekkel szemben következett be. Az Atalanta Bortolo Mutti vezetésével megkezdte a harcot a bent maradásért, szép eredményeket ért el az ősz tréner, a hozható mérkőzéseket egytől egyig begyűjtötték a vezetésével a Livorno, Cagliari, Siena hármast pipálták ki mindannyiszor hazai környezetben a Atleti Azzurri d'Italia Stadionban, a Juventus -al ugyanakkor már nem bírtak Torinóban, a nagyobb tudás előtt végül meghajoltak (1-2). Ez érvényes a bergamoiakra, nagy küzdeni tudás, de a nagy nevű ellenfelekkel szemben ezzel nem tudják kompenzálni a tudásbéli különbségeket, ráadásul idegenben az Atalanta jóval visszafogottabb. Idegenben többnyire már az első felvonás után elvesztik a pontszerzés lehetőségét, az első félidőket tekintve, otthonuktól távol, ezt katasztrofális 3-18 -as gólarányuk is bizonyítja. A Roma ebben a felfokozott, bajnoki címre törő hangulatban nem kegyelmez az idegenben gyámolatlan produkciókkal fellépő bergamoiaknak Totti és Toni vezérletével magabiztos győzelmet ünnepelhetnek a farkasok.
Végeredmény: 2-1 (2-0)