(ATP, Casablanca) »»» Április 9. 17:30

tipp: Garcia-Lopez
odds: 1,71
office: unibet

Megállapítható, hogy nagyon jól jött a spanyol versenyzőnek a kemény pályás szezon lezárta, s a salakos új idény kezdete, a Casbalaca -i torna második körében élmény volt nézni a masszív, határozott elütéseit, teljesen kivirágzott Garcia Lopez (40. a világranglistán), szó szerint állva hagyta honfitársát Granollers -t 2-0 (6:3,6:2). Ma az előző fordulós ellenfelével körülbelül egy kategóriát képviselő francia Serra (57. a világrnaglistán) lehet a következő áldozat. Serra kissé dadogós játékkal verte az előző meccsén honfitársát Robert, végül annak is köszönhette a sikerét, hogy ellenfele jóval több hibát hozot a döntő szettben. Ezt a mérkőzést teljes mértékben a spanyol formája alakítja, ha egy hónappal ezelőtt játszanak akkor a francia sikerét vettem volna készpénznek, ám látva Garcia-Lopez örömmel teli, élvezetes játékát, megszedte magát önbizalommal, teljesen más a leányzó fekvése. Eddig egyszer talákoztak, még 2004 -ben ugyan nem mérvadó, de akkor is a spanyol győzedelmeskedett két 6:3 -as szettben, most is a hispán sikerét várom, bekerülvén a győzelmi spirálba, egyenes ütéseivel kergetheti őrületbe a munkás teniszével most semmit sem érő Serrat.
Eredmény: 0-2 (2:6,2:6)