(ATP, Barcelona) »»» Április 22. 12:30

tipp: Bellucci
odds: 1,45
office: interwetten

Thomaz Bellucci (33. a világranglistán) tényleg a legnagyobb ígéretek közé tartozik, játék intelligenciát tekintve, mind fizikálisan topon van, éveken belül akár a TOP10 tagjává válhat, s nem csak pár hétre, hanem masszívan tartva magát, csupán egy kis rutint kell még "felszednie" magára, a többi már jöhet magától. Előnyére válik, hogy minden borításon megél, persze brazil létére talán még a salakot kilehetne emelni. A barcelonai első fordulóban is ellenállhatatlanul kezdett a román Hanescu -val szemben, utána egy kis álmosság következett, ami a második felvonás elvesztését eredményezte, ám fejbéli erősségét mutatja, a harmadik szettben feltudott állni, s legyőzni a langaléta riválisát. Ellenfele a második körben a spanyol Garcia-Lopez (42. a világranglistán) lesz, aki hihetetlen nagy hullámvölgyeket tud produkálni, de képes futószalagon szállítani a gyönyörű pontokat, nála kulcskérdés az önbizalom, mert, ha az nincs meg, akkor az erősségének számító adogatásai is erejüket veszítik, s így hajlamos két szettben sima vereségeket szenvedni. A szerdai fordulóban a grúz-orosz Gabashvili ellen is elképesztően rosszul rajtolt 1:6 -tal, innen azonban még vissza tudott jönni, amit leginkább ellenfelének köszönhet, azonban a brazil ilyen kihagyásokat nem enged megtorlatlanul. A formákat, a lendületesebb játékot keresve, egyértelműen a fiatal dél-amerikai a favorit, az egymás elleni mérleg is őt igazolja 2-1 arányban. Igaz egy bő hónapja kemény pályán három szettben az ibériai győzedelmeskedett, most itt a ragyogó alkalom a visszavágásra, Garcia-Lopez labilisságát kihasználhatja, ha ez Serra -nak és Petzschnernek sikerült az elmúlt hetekben salakon, akkor Belluccinak sem okozhat gondot.
Eredmény: 2-0 (6:4,6:4)