tipp: Mindkét csapat gólt szerez? ---» NEM
odds: 1,90
office: expekt
tét: 10*

Bárki bármit mond, valamelyest érzékelhető az átszervezés hatása az Europe League küzdelmeiben, a csapatok komolyabban veszik a második számú európai kupasorozatot, emiatt is jöhetett össze olyan negyeddöntő párosítás, mint a Benfica - Liverpool ütközet, amely akár a BL negyeddöntőjében is megállhatná a helyét, a nevek alapján mindenképpen. A Jorge Jesus irányította sasok alaposan beleerősítettek, a Karácsony előtti időszaktól kezdve menetelnek, a Portugál Kupában november közepén a Guimaraes -től elszenvedett vereség óta szárnyalnak és már 25 mérkőzéses veretlenségi szériát tudhatnak maguk mögött. A csatárjátékra az egész szezonban nem lehetett panasz, de mostanra már a hátsó védősor ismagas színvonalon teljesít, a mérkőzéseiknek valamivel több, mint 60% -t tudják kapott gól nélkül lehozni, a válogatott hálóőr Qium előtt, a Luisao, Pereira, David Luiz, Javi García dél-amerikai-spanyol négyes alaposan leredukálja az ellenfélnek hagyott lehetőségek számát. A Luz Stadionban még masszívabb összképet mutat a pirosak védekezése, a bajnokságban mindössze ötször gurult át a gólvonalon a laszti, s az EL -ben többször is fesztiváloztak, kapott gól nélkül hozták a találkozóikat (Everton 5-0 és Hertha 4-0). Most azonban egy képzettebb, minőségileg előrébb járó angol csapat a nagy hírű Liverpool érkezik Lisszabonba. A Rafael Benítez vezényelte pirosaknak már nagy valószínűséggel elúszott ez a szezon, kemény munkával talán megcsíphető a BL -t érő negyedik hely, de itt az Europe Leagueban mindenképpen vigasztalódhatnak. A támadójátéka az angoloknak korántsem olyan gördülékeny, mint a korábbiakban, s ezt legfőképpen idegenben lehet észrevenni, ahol talán tudat alatt is kevesebbet vállalnak a játékosok, s próbálnak biztonságosabb megoldásokat választani, utolsó hét otthontól távoli fellépésén, ötször maradt néma a Pool, s egy óvatosabb, minimális győzelemmel megelégedő Benfica ellen is reális esély nyílik egy esetleges újabb gólképtelenségre. Egy minden téren feszült, ideges összecsapásra kerülhet sor, ahol mindkét csapat a biztonságosabb arcát mutatja, ami szólhat az egymás iránti túlzott tiszteletnek is, ebből adódóan kevés gólos összecsapásra számítok, ahol egy gól dönthet az első felvonás győzteséről. Tippem: 1-0 vagy 0-1
Végeredmény: 2-1 (0-1)