(ATP, Miami) »»» Április 1. 03:00

tipp: Nadal
odds: 1,60
office: unibet

A volt világelső spanyol matadorra még most sem lehet azt mondani, hogy élete formájához közel teljesítene, ám egyértelműen megállapítható, hogy lassan de előre jut a lépcsőfokokon, egyre több mérkőzés lejátszásával párhuzamosan a teljesítménye is javul. A Miami -i viadalon is leginkább szívós munkával, akarásával darálta be ellenfeleit, igazi izzadságszagú mérkőzéseken, szoros szettvégjátékokkal, a döntő helyzetekben rendre sikerült felülkerekednie az aktuális riválisokon. Tsonga az elmúlt fél évben sem tudott meggyőzni arról, hogy minden téren profi tenisz játékos lenne. Fizikálisan tökéletes állapotban van, ám tunyaságával, gondolkodásmódjával, elmarad a legnagyobbaktól, amíg nem változtat a hozzáállásán addig nem lehet belőle nagy bajnok. Miamiban magabiztosan menetelt eddig, szettveszteség nélkül tudta le a Garcia-Lopez, Kohlschreiber, Ferrero hármast, igaz ebben segítettek a riválisok is, hiszen magukhoz képest is gyatra produktumot vonultattak fel, főleg legutóbb Ferrero. Nadal készen áll egy újabb nagy meccsre, s ami központi kérdés lehet, a lába is jól bírta eddig a terhelést. Érdekesség, hogy eddigi találkozásaik során, mindegyik párharc kemény borításon került megrendezésre, Nadal így is 4-1 -es mérleggel büszkélkedhet, tavaly a sérülések miatt viszonylag gyengébb évében is sikerült kettőből kétszer gratulálásra késztetni a félvér franciát. Úgy vélem az ibériai ma is óriási szívének, küzdeni akarásának köszönheti a sikert, szoros mérkőzésen, hosszú szettekben várom Nadal győzelmét, egyben négy közé kerülését.
Eredmény: 2-0 (6:3,6:2)