tipp: Berlocq
odds: 1,65
office: 10bet
tét: 10*

Feltámadt volna a spanyol Gimeno-Traver, aki az év elején egymás után szedte össze a vereséget? Minden esetre két győzelmet szerzett, amit lehetne mondani, hogy nem teljes értékű diadal, hiszen a labdákat elcsapkodó Giraldo -t, s az előző héten végig menetelő, s attól elcsigázott, sérülés miatt meccset feladó Starace került a legyőzöttek étlapjára. A sikert igazán akaró ellenfelét még nem tudott legyőzni, s most egy a formáját tekintve eléggé masszív lábakon álló argentínnal kell farkas szemet néznie, akivel kapcsolatban nincsenek jó emlékei. Berlocq egy köröket mindig ment a tornákon, nem úgy, mint a hispán riválisa, s rendre TOP10 -es ellenfelekkel szemben esett ki, Berdych vagy legutóbb Ferrer ellen, ám annak előtte például a finn Nieminen -t is legyűrte. Egy tipikus dél-amerikai nagy harcos, láthatjuk jó arányban tudta hozni a kemény döntő szettes ütközeteket. Az eddigi két találkozásuk tavalyra datálódik, rendre szoros meccseken, de végül a mentális erősségének köszönhetően a gaucho jött ki a történetekből, San Benedetto -ban döntő szett 6:4 -re, Bukarestben 7:6 (4) -re. Úgy vélem azóta a formákat tekintve Berlocq nagyot lépett előre, míg a spanyol az év elején inkább visszaesett, s most még a magát összeszedő fázisát éli, véleményem szerint a győztes faktort magában jobban hordozó argentín újra bedarálja a spanyolt, ha nehezen is, de tartja majd makulátlan mérlegét.
Eredmény: 0-2 (4:6,3:6)