(WTA, Fes) »»» Április 21. 15:30

tipp: Hercog
odds: 1,55
office: unibet

A magyar edzővel, Kuhárszky Zoltánnal készülő szlovén tehetség Hercog (68. a világranglistán), leginkább salakon érzi otthon magát, két éve éppen egy szemcsés borítású tornán "mutatkozott be" a nagy érdeműnek remek szereplésével Acapulco -ban akkor döntőig menetelt, s csak Venus Williams tudta útját állni. Azóta kisebb-nagyobb hullámvölgyek jellemezték játékát, ám a salak szezon beköszöntével ugrásszerű javulásra számíthatunk tőle. A szlovén FED Cup csapatot mondhatni a hátán viszi, a németek elleni március vereség nem rajta múlott, Goerges -t is két szettben múlta felül, múlt hét végén pedig a kanadaiak ellen két egyes győzelmével sikerült a válogatottat a legjobbak között tartania. Itt Fes -ban az első körben a Charleston -ban salakon meglepően jól szereplő (Schnyder -t is kiütötte) dél-afrikai Scheepers -t ütötte ki, két kemény tie-break után megpuhítván ellenfelét végül 6:2 -vel biztosította a továbbjutását. Most az az Oudin (93. a világranglistán) vár rá, akinek ezen a borításon alig akadt sikerélménye, szerdán hosszú idő után európai ellenfelén tudott túl kerülni, ám ebben az erősen visszaeső spanyol riválisa is segítette, Dominguez-Lino által nyert első szett után egyszerűen kiesett a ritmusból a spanyol, innen pedig Oudin -nek könnyűszerrel sikerült befejezni a második és harmadik szettet. Hercog egy nagy harcoló típus, többször is megmutatta ezen oldalát, salakon ritmusos, lüktető teniszt játszik, Oudin -nak a kemény pályás alap játékával nem lehet esélye, ha a szlovén hozza a megszokottat, a tőle várható produktumot.
Eredmény: Hercog a mérkőzés előtt sérülés miatt visszalépett!