(WTA, Memphis) Február 21. 18:15

tipp: Foretz
odds: 1,55
office: gamebookers

Quo vadis Melanie? Kérdezhetik az amerikaiak és a tenisz kedvelők. Az utóbbi évek legnagyobb női reménységének kikiáltott Oudin az elmúlt másfél évben hihetetlen meredek lejtőn indult el, nagy talány mi okozhatta a fordulatot, eltűnt határozottság, az önbizalom csöppnyi jelét sem látni a még mindig csupán 20 éves lány játékán. A hullámvölgyet már-már törvényszerűen kisebb-nagyobb sérülések is zavarták az év végén, mindezek sem segítették a megindulást. Az idei mérlege 0-3, a fellépésein rendre két szettes vereségeket szenvedett el, ebből egy Australian Open vereség Robson ellen az első körben, s két alacsonyabb kategóriás ITF versenyen is rövidre szabták az ott létét. Érdekesség ebből az egyiken éppen a mostani rivális, szemüvegben teniszező francia Foretz szomorította, Midland -ban a szorosabb első szettben (7:6) elvéve a maradék kedvét Oudin -nak, 6:2 -vel lezárva a találkozójukat. Foretz-Gacon rutinban és határozottságban magasan veri fiatalabb ellenfelét ezek a tényezők azok mellyel a keddig fellépését is begyűjtheti. A gall teniszező ide versenyein rendre ment egy kört, többek között a jobb nevű Baltacha -t és Kudryavtseva -t is két vállra fektette, Oudin az ilyen győzelmektől most még fényévekre áll. Mindent összevetve az európai győzelmét, a meccs irányítását a kezében tartó Foretz sikerét várom.
Eredmény: 0-2 (2:6,3:6)