(ATP San Jose)   Február 13.   23:35

tipp: Johnson +2 game
odds: 1,61
office: pinnacle sport

Európából a mezőny egyik része átrepült a tengerek felett, hogy a további kemény pályás feladatait az USA -ban vívhassa meg. A hazai verseny kissé kimozdította a nagy öreg óriás Karlovic -t a hullámvölgyből, a hazai közeg egy Dimitrov elleni két rövidítéses győzelmet eredményezett számára, ám jó barátja, honfitársa Dodig már túl nagy falatnak bizonyult. Nincs mese ebben a korban, csak szervákkal nem lehet nagy eredményeket elérni, ami pár éve még elégnek bizonyult az mostanra már kevés a megkopott fizikális tényezők, felkészültség mellett, egy kihagyás, s már el is veszett a dalmát számára a szett. Kérdés az utazás után, s a hazai közönség nélkülözése mellett mennyire tudja hozni az alapjátékát Karlovic, s fogadóként képes lesz e agresszívabb lenni a megszokottnál. Az idén olyanoktól kapott ki, akiket az előbbiekben csupán az adogatásaival vert volna, Gojowczyk két szettben iktatta ki Doha -ban, az ausztrál Barton három tie-breakes meccsen tudott felülkerekedni, a korábbiakban ezekből rendre Ivo került ki győztesen, ez is intő jel, az Australian Openen pedig a szintén amerikai Smyczek 3-0 -ra döngölte földbe a monumentális horvátot. San Jose -ban amúgy is jól szokott menni az amerikaiaknak, Smyczek ma már elbúcsúztatta Verdasco -t ez csak növelheti a jó kedvét Johnson -nak is, aki szintén remek szervákkal rendelkezik, s képes felvenni a vagdalkozós stílust Karlovic -al szemben. Ha kell előveheti technikásabb énjét is, hiszen arra is szükség lehet, meg lehet zavarni pár benyeséssel a dalmátot. Karlovic nincs most olyan szinten, amivel break közelbe érhet egy masszívan adogató ellenféllel szemben, idén, ha szettet nyert azt rendre rövidítésben tette meg. Az amerikainak kinéz egy nyert szett, de a biztonság érdekében az esetleges Karlo két 7:6,7:6  levédésével megfelelő a Johnson +2 game opció választása.