(ATP Rotterdam)   Február12.   13:40

tipp: Benneteau
odds: 1,90
office: pinnacle sport

A sikeres montpellier -i torna után, a hazai környezetet elhagyván Rotterdamban feszül egymásnak a két gall jó barát. Benneteau és Llodra is elődöntőig menetelt a múlt héten érdekesség, hogy két másik honfitárs állította meg őket, így ott tiszta francia elődöntőkre került sor. Llodra -ra jellemző, hogy a hazai rendezésű tornákon alaposan elkapja a fonalat, a hazai közönség eksztázisa a valós tudása sokszorosát hozza ki belőle, nem véletlen, hogy Párizsban, Montpellier -ben vagy Marseille ben vadászott le nagy skalpokat, verte meg már például Djokovic -t, múlt héten pedig Tipsarevic -t például. Egy sikeres torna után azonban hajlamos a derék francia kissé leülni, nincs meg az az atmoszféra, ami felszabadítja benne a "gátlásokat", s egyhuzamban tudja hozni a pontokat az eredményes szerva-röpte játékával. Benneteau -nál is jellemzőek ezek a motivációs tényezők, ám nem olyan mértékkel esnek latba, ő képes hamarabb regenerálódni a következő fontos eseményekre. Nagyon jól ismerik egymást a franciák, igazi jó barátok, akik számtalanszor játszottak egymással már, párszor meccseiken kalkuláltak is korábban a fogadók, ki fogja átengedni a győzelmet a másik számára ...
Most nincs helye az udvariaskodásnak nem uli-buli meccsről van szó, Benneteau jobban tud regenerálódni egy-egy hosszabb hét után ez is elősegítheti a győzelmét valamint az előbb már említett hangulati kérdések. A barátok mérlege igazságos 4-4 -t mutat, legutóbb az évet záró teremben zajló francia bajnokságon találkoztak, ahol, döntő szettben, fordítással nyert Benneteau. Llodra erre a hónapra letette azt a teljesítményt amit várni lehetett tőle, ez a hét most nem róla fog szólni, gyűjtheti az energiát a tavaszi nagyobb feladatokra. Ma is érdekes, akár döntő szettes találkozót várhatunk, de a fittebb, s kissé játék ügyesebb Benneteau mellé tenném le a voksomat.