(Davis Cup 2013, SWI - CZE)   Február 3.   12:15

tipp: 40 game fölött
odds: 1,75
office: pinnacle

A tegnapi napon szemtanúi lehettünk a Davis Cup történetének leghosszabb összecsapásának. A Svájc - Csehország szombati páros ütközetén a Chiudinelli/Wawrinka - Berdych/Rosol  kettősök a végletekig élezve, fokozva a helyzetet végül 7 óra 1 perc után állapodtak meg a végeredményben. Élesen kitűnt, hogy a mai napon egymás ellen fellépésre váró Wawrinka és Berdych volta kulcsember, s bár Chiudinelli és Rosol is káprázatosat nyújtott, a két nagyobb kaliber vitte a csapatot a hátán. Wawrinka -ék több, mint tíz meccspontot hárítottak, érdekesség, hogy a végéhez közeledvén rendre Wawa adogatásainál volt meleg a pite, aztán végül Chiudinelli kettős hibája verte be a helvét páros koporsójába a szöget. Wawrinka egy óriási küzdő ezt nem csak szombaton, de az Australian Openen is megmutatta, amikor Djokovic -t alaposan megszorongatta (utólag mondhatni az volt a szerb igazi döntője) az ötödi szett 10-12 -vel. Bár nem kérdés a tegnapi vereség nem segít a harci kedv előidézésében, Stanislas nem az a fajta, aki feladná egy-egy balul elsült meccs után, ráadásul a langaléta cseh ellen remek mutatókkal rendelkezik, ebben az évtizedben két kemény pályás ütközetüket meglepően simán húzta be a svájci. Berdych fittebben, frissebben mozgott a meccs hajrájában, mint Wawa, képes volt nagy nyerőket előhúzni éles szituációban, ami valljuk be nem mindig jellemzi Tomas -t. A mai napon a tegnapi nagy csatározás folytatását várhatjuk, most szemtől szemben Wawrinka és Berdych egymásnak feszülésével. A svájcit a hazai közönség támogatása több szetten repítheti a fáradtság ellenére is, Berdych összeszedettsége a hajrában érhet többet egy esetlegesen elcsigázódói látszó ellenféllel szemben. Mindkét oldalról ott a nagy szerva is, tegnap is rengeteget vertek be az adogató udvarba. Ma is több szettes találkozó várható, ha nem is hét órás, de igazi férfias küzdelem!