(ATP, Indian Wells)   ›››   Március 18.   19:00

tipp: Verdasco 2-0 -ra nyer (szettveszteség nélkül)
odds: 1,83
office: bet365

Az egyik legjobb formában levő teniszező kétség kívül a spanyol Verdasco. Az év eleje óta kirobbanó formában teniszezik, az Australian Openen elődöntőbe jutott, ahol csak drámai küzdelemben, öt szettben kapott ki honfitársától, a világelső Nadal -tól. Ezt a formáját úgy látszik az év első Grand Slam -ére is átmentette, Bellucci -t (7:5,6:1) és Gasquet -t (6:3,6:2) is ellenállás nélkül, könnyedén tudta  legyőzni. Kohlschreiber kezd magára találni a kisebb hullámvölyből, ám játéka még most sem az igazi, Patience és Lapentti ellen is csak szenvedve, nehézkesen tudott, három szettben győzedelmeskedni. A mérkőzéseket látván, a spanyol játéka sokkal energikusabbnak tűnik, a német próbál lazán játszani, de nem megy neki, s legtöbbször rakkolóssá teszi saját maga számára a könnyen nyerhető meccseket is. Ha a spanyol tartja a Gasquet ellen látott formáját, akkor egy cseppnyi esélyt sem fog adni a kis németnek, s biztosan nyeri 2-0 -ra találkozójukat, s így javít Fernando a számára negatív 1-4 -es Kohlschreiber elleni mérlegén, 2-4 -re, Gasquet ellen is ezt tette.
Véleményem szerint a spanyol szettveszteség nélkül jut a nyolc közé, ahol minden bizonnyal Roger Federer lesz az ellenfele.
Eredmémy: 2-1 (6:4,3:6,6:1)