2009. október 27., kedd

A Trier a negyedosztálynak megfelelő, Regionalliga nyugati csoportjában szerepel, s ott is rosszabb napjait éli, a kezdeti lendülete az egykori Bayern sztár Mario Basler edzette Triernek fogyóban van, mélly hullámvölgybe ereszkedtek, négy vereség szenvedő alanyai voltak, s nem is kicsi zakókba futottak bele, a Leverkusen II 2-3, RW Essen 0-4, Preussen Münster 0-4, SF Lotte 0-1. A Köln a hétvégi gladbachi pontszerzésével a háta mögött érkezik a kupa meccsre, Podolskiék számára kötelező a győzelem, bár eddig nem jeleskedtek a góllövésben, most lesz alkalmuk egy negyedosztályú riválissal szemben gyakorolni a góllövés mesterségét. A Trier az előző kupakörben a Bielefedet hosszabítás után ütötte ki, ám akkor még felfelő ívelő formát mutattak, most nincs meg a lendületük, amivel csekély esélyüket meglovagolhatnák. Érdekesség, hogy a Köln amatőrcsapata szeptemberben játszott a Trierrel, akkor a kecskések "B" csapata 3-0 -ra porolta Basler csapatát, most a nagyok sem adhaják alább, biztos vendég sikert várok, ahol már az első felvonásban megmutatja a Soldo irányította Köln, hogy nem ő az úr a háznál.
Végeredmény: 0-3 (0-2)