2009. október 29., csütörtök

Érdekes a lebonyolítás, Kuznetsova a Serena Williams elleni 0-2 -es, de nagyon szoros meccse után pihenhetett egy napot, s tisztázhatta magában, hogy mi a tehendője, ha szeretne továbbjutni, addig ellenfele Venus Williams, egymás után a harmadik napon is kénytelen pályára lépni, két maratoni három szettes összecsapás után, ami biztosan kivett belőle. Kérdés, hogy Venus mennyire kapja össze magát, s egyáltalán látja e értelmét, hogy két vereség után megfeszítve nyerje az utolsó meccsét, én úgy látom a Williamseknél nincs olyan, hogy becsületbeli ügy, csak a nagyobb tornákon indulnak, s csak a fontos meccseken teszik oda magukat, Venusnak már elúszott a hajó ... legalábbis szerintem. Ellenben az orosznak még bőven van esélye, s ha ma nyer, akkor Dementievaval ki-ki találkozón dönthetik el a továbbjutást. Eddig hétszer találkoztak, minimális az előny Kuznetsova javára, 4-3, utolsó összecsapásukat 2008-ban Mimaiban Kuznetsova 2-0 (6:4,6:4) -re nyerte, most is ehhez hasonló eredményt várok, a jobban motivált orosz sikerével.
Eredmény: 1-2 (2:6,7:6,4:6)