(Anglia, Championship play-off) »»» Május 21. 16:00

tipp: 2,5 gól alatt a mérkőzésen
odds: 1,80
office: gamebookers
tét: 10*

Elérkeztünk az utolsó megmérettetésre angol klubszinten, a Wembley gyepszőnyegén kiderül, ki folytathatja a kertek alatt beosonva jövőre a Premier League -ban a szereplését. Mind a Blackpool, mint a tavaly a rájátszásról éppen lemaradó walesi illetőségű Cardiff megérdemelné a feljutást, hiszen óriási munka, meccsszám van mögöttük, amit becsülettel küzdöttek végig, de dönteni kell, az egyik csapatot a magasba emelik, a másik a célegyenesben fog elvérezni, s könnyek között kell haza utaznia. A tét tehát óriási ezáltal a feszültség is megjelenik majd a pályán, nem számíthatunk néző szórakoztató kilencven percet, esetleg százhúsz percet, itt nem a finessz, hanem csak is az eredmény számít majd. Az Ian Holloway vezette narancs mezesek a legutóbbi rájátszós körben igazán megszórták a Nottingham -t, igaz az első oda vágós meccs után a Forest nek más sansza nem nyílt, mint a felvállalt támadójáték, a kontrákkal pedig a Blackpool kivégezte a Nottingham -t. A taktikájuk azonban teljesen más képet mutatott az idény folyamán a blackpooliaknak, idegenben jóval védekezőbb arcukat mutatják, s ez a Wembley -ben is így lesz, plusz a nagy nyomás is védekezésre sarkallhatja a két felet. A Dave Jones irányította Cardiff a tavalyi elszalasztott lehetőség után, óvatosabb taktikával futhat ki, az előző körben hasonlóan ellenfelükhöz, egy idegenbeli, védekezősebb taktikával, 1-0 -ás győzelemmel ágyazták meg a továbbjutásukat, Leicesterben pedig ők is bátran kontrázhattak. A rájátszás fináléja azonban más forgatókönyvet követhet, többször hangsúlyozandó, nagy a tét, ezáltal a feszültség is az egekbe szökik, akár egy gól is dönthet majd a feljutásról. Tippem: 1-0, 0-1 vagy 1-1
Végeredmény: 3-2 (3-2)